Forma1-Live.hu

Hamilton magabiztosan nyerte az Amerikai nagydíjat

A Mercedes brit pilótája nyerte az Amerikai nagydíjat, Austinban, megelőzve a pole pozícióból induló csapattársát és zsinórban 5. győzelmével tovább növelte előnyét a világbajnoki pontversenyben.

Az időmérőn remek időt futó Nico Rosberg nem találta a ritmust az egész verseny alatt és bár az első helyét féltávig tartani tudta, azonban ez kevésnek bizonyult számára.

A rajtot a két Mercedes jól kapta el, a második sorból induló Valtteri Bottas szokásosan kicsit elaludt és csaknem két helyet vesztett, hiszen Felipe Massa megelőzte és kis híján a hatodik pozícióból rajtoló Fernando Alonso is elment mellette. A Red Bull ausztrálja is lomhán rajtolt.

Rögtön az első körben a biztonsági autóé volt a főszerep, amikor Sergio Perez figyelmetlenségből hátulról eltalálta Kimi Räikkönen Ferrariját, majd néhány pillanattal később oldalról Adrian Sutil Sauberjét is telibe kapta. A finn folytatni tudta a versenyt, viszont Perez és Sutil versenygépe is üzemképtelen lett, bár a mexikói még vissza tudta vezetni a bokszba. Természetesen mindenki kiment kereket cserélni.

Az újra rajtot követően Rosberg tartotta első helyét, egészen a 24. körig, amikor is Lewis Hamilton beszúrt márkatársa mellé a DRS zóna utáni kanyarban, amit a német versenyző nem tudott lereagálni, így vissza kellett állnia a második pozícióba. A futam hátralévő részében az élen maradt az így kialakult sorrend és a brit éllovas magabiztosan megnyerte az Amerikai nagydíjat.

A Mercedes kettőse mögött meglepetésre Daniel Riccardo végzett, köszönhetően csapata remek taktikájának és ismét felállhatott a dobogóra. Az ausztrál sokáig az 5. helyen autózott ám a bokszkiállások alkalmával sikerült megelőznie a két Williamst. Felipe Massa és Valtteri Bottas kettőse követte dobogósokat a sorban, majd a nagy csatákat vívó Fernando Alonso a Ferrarival ért célba a hatodik helyen.

Sebastian Vettel a bokszból rajtolva fel tudott kapaszkodni a 7. helyre, még úgy is, hogy 4 körrel a vége előtt friss gumikat tettek fel az RB-10-esre, amellyel visszaesett a 14. helyre, ám hatalmas tempóelőnyének köszönhetően ismét a hetedik pozícióba kapaszkodott fel.

A pontszerzők sorát Kevin Magnussen, Jean-Eric Vergne és Pastor Maldonado zárta. Végre a venezuelai pilóta is szerzett pontot a 2014-es idényben.

Kimi Räikkönen csak a 13. lett a másik Ferrarival, sokáig Romain Grosjean pontszerzése is lehetséges volt, ám Jean Eric Vergnevel akadt össze és két helyet veszítve a 11.-en végzett.
Jenson Button sokáig a pontszerző helyeken csatázott, ám valami történt autójával és a teljesítménye visszaesett, így csak a 12. helyen végzett.
A Saubernek nem sikerült a pontszerzés Austinban sem, a 10. helyről rajtoló Adrian Sutilt Perez kiütötte és Esteban Gutierrez mindössze a 14. helyre tudta behozni autóját, az orosz ifjonc, Daniil Kvyat elé.

A Világbajnoki pontverseny állása az Amerikai nagydíj után!