Forma1-Live.hu

Nico Rosberg nyerte a Brazil nagydíjat

Nico Rosberg rajt-cél győzelmet aratott a Brazil nagydíjon, nagy csatát vívva csapattársával Lewis Hamiltonnal, aki a második helyen ért célba. Hazájában Felipe Massa ismét dobogóra állhatott.

Nico Rosberg idén ötödik alkalommal állhatott fel a dobogó legfelsőbb fokára Brazíliában ezzel 17 pontra csökkentette hátrányát a szezonzáró Abu Dhabi nagydíj előtt, Lewis Hamiltonnal szemben.
A brit pilóta nem volt túl szerencsés hiszen amikor német csapattársa kereket cserélt és ő átvette a vezetést, a 28. körben megpördült, miközben próbálta elhalászni az elsőséget Rosberg elől. Az utolsó 20 körben egymással versengtek az első helyért, az üldözőket jóval lehagyva. Ezúttal a német bizonyult a jobbnak és végig maga mögött tudta tartani a folyamatosan támadó Hamiltont.

Felipe Massa végig meg tudta őrizni harmadik helyét, annak ellenére, hogy egyszer kapott egy 5 másodperces büntetést gyorshajtásért a bokszutcában, egy másik alkalommal pedig véletlenül a McLaren bokszába próbált beállni.

A negyedik helyre Jenson Button kapaszkodott fel a McLarennel, míg a 6. helyről rajtoló világbajnok címvédő a kerékcserék után visszaküzdötte magát az 5. pontszerző pozícióba, megelőzve Ferraris riválisát, Fernando Alonsot. A spanyol az utolsó körökben ádáz csatát vívott csapattársával, aki makacsul tartotta a hatodik helyet, de végül sikerült átverekednie magát Räikkönenen, aki így hetedikként ért célba.

Brazíliában a Force Indiák ismét pontszerző helyekért harcolhattak, ezúttal Nico Hülkenbergnek sikerült egy 8. hellyel 4 pontot bezsebelni, megelőzve a dán ifjonc, Kevin Magnussent és a peches Williams pilótát Valtteri Bottast. A finn versenyző kerékcseréjénél gondok adódtak így a tervezettnél jóval hosszabb ideig tartó művelet eredményezte Bottas 10. helyezését.

A Red Bull ausztrálja, Daniel Ricciardo sem volt szerencsés. Ahogy megérkezett csapattársa mögé a 44. körben, felfüggesztés-hiba miatt fel kellett adnia a versenyt.
Az ausztrálhoz hasonlóan, Romain Grosjean futamának is előbb vége szakadt, ő a 66. körben kényszerült kiállni.

A Világbajnoki pontverseny állása a Brazil nagydíj után!