Forma1-Live.hu

Rosberg nyerte a Német nagydíjat

Nico Rosberg nyerte hazája futamát, csapattársa a 20. pozícióból a harmadikra jött fel, míg Felipe Massa ismét pórul járt, Kvjat autója pedig kigyulladt.

Pályafutása első hazai győzelmét aratta Nico Rosberg, aki rajt-cél győzelemmel nyerte meg a Német nagydíjat. Valtteri Bottas sikeresen megőrizte harmadik helyét, míg Lewis Hamilton a 20. helyről rajtolva harmadikként ért célba.
A negyedik helyen Sebastian Vettel végzett és ötödikként Fernando Alonso futott be. A Ferrari spanyolja remek csatákat vívott a két Red Bullal, Vettellel a futam első felében, míg Riaccardoval a verseny végén.

A rajt nem ment simán ezúttal a harmadik helyről rajtoló Felipe Massa és a negyedik pozícióból induló Kevin Magnussen akadt össze az első kanyarban melynek eredménye egy két körös biztonsági autós fázis lett. Massa ráhúzta autóját a fiatal dánra és tetőre fordulva csúszott a bukótérben.

Hamilton egyből a rajtot követően kezdte a menetelést, az első körben már 3 helyet javított, majd Riccardo nyomában, aki Massa balesete miatt veszített jó pár pozíciót, sorra előzte meg a versenytársakat.
A 13. körben Riccardon is áthámozta magát egy elég merész előzéssel. Az utolsó pillanatban fékezve a hajtűkanyarban tolta be az autót az ausztrál elé, majd egyúttal Kimi Räikkönent is maga mögé utasította.
Egy másik veszélyes incidens is történ Hamiltonnal, amikor Adrian Sutil elaludt, nem figyelte a mögött lendülettel érkező Mercedest és jobb első kerekével a brit autójának oldalát koccolta meg.

Daniil Kvjat, Massa balesetéhez hasonlóan, nem adott helyet a Force Indiás Sergio Pereznek, melynek következtében a fiatal orosz kipördült. Ez nem a Toro Rosso futama volt, Jean-Eric Vergne a 13. helyen végzett, Daniil Kvjat, autója pedig kigyulladt és az orosz épphogy ki tudott ugrani a versenygépből, a 23. körben.

Vettel és Alonso ott folytatta, ahol Silverstoneban abbahagyta, remek csatát vívtak, egészen az első kiállásig, amikor a négyszeres világbajnok sikeresen a spanyol elé tudott visszajönni.

A 30. körben Hamilton ismét egy veszélyes manőverrel akarta megelőzni, ezúttal a McLarenes Jenson Buttont, a hajtűkanyarban. A koccanásban a Mercedes első szárnya megsérült, de Hamilton tudta folytatni így a versenyzést, ezért nem volt szükség az első légterelő cseréjére.

A Lotus is eredménytelen napot zárt. Romain Grosjean motorhiba miatt a 41. körben feladni kényszerült a futamot és Pastor Maldonado sem tudta pontszerző helyen behozni az E-22-est.

A végső szakaszban Hamilton feljött a harmadik helyre és Bottast szorongatta, de a finn tudta tartani pozícióját. Nem volt ilyen szerencsés Riccardo, aki mögé Fernando Alonso érkezett meg a Ferrarival és négy körrel a vége előtt sikeresen elhappolta előle az ötödik helyet.
Pár körrel a kockás zászló előtt Adrian Sutil kipördült és a pálya közepén lefullasztotta a Saubert. A versenybírák végül is nem küldték pályára a biztonsági autót, aminek az élen autózó Nico Rosberg örült a legjobban.

Rosberg bezsebelte a 25 pontot és ezzel 14 egységnyire növelte előnyét csapattársa Lewis Hamilton előtt.

A Világbajnokság állása a Német nagydíj után!