Forma1-Live.hu

Hamilton nyerte az első Orosz nagydíjat

Az első Oroszországban rendezett Forma-1-es futamot, az élről rajtoló, Lewis Hamilton nyerte meg, mögötte az első körben hibázó Nico Rosberg végzett, majd harmadikként Valtteri Bottast intették le.

Az Oroszországban aratott, idén a kilencedik 1-2 győzelemmel a Mercedes megszerezte a konstruktőri világbajnoki címet!

Lewis Hamilton és Nico Rosberg indulhatott az első sorból, utánuk a rajtrács változatosan alakult. A mezőny többsége a lágy gumikon rajtolt, a mezőny végén viszont mindenki a közepeseken indult.

Remekül rajtolt a mezőny, a pálya szélességének köszönhetően hihetetlen helyezkedés és csata alakult ki a mezőnyben. Alonso rögtön 2 helyet javított. Nico Rosberg a kettes kanyarba befékezte autóját, így az élre állt. Később rádión szóltak neki, hogy vissza kell adnia a helyet Lewis Hamiltonnak. De a német olyannyira elfékezte a gumijait, hogy ki is ment a bokszba az első kör végén. Felkerültek a közepes abroncsok, amikkel a verseny végéig kell mennie. Felipe Massa is a bokszba ment lágy abroncsokért.

Folyamatos helycserék voltak , Vergne csatázott Magnussennel, a két Red Bull harcolt egymás ellen.
Az ötödik körben Lewis Hamilton, Valtteri Bottas, Jenson Button, Fernando Alonso, Kevin Magnussen, Sebastian Vettel, Daniel Ricciardo, Jean-Eric Vergne, Kimi Räikkönen és Daniil Kvyat volt az első 10 sorrendje.

A Williamssel Bottas jól tartotta a tempót, Lewis Hamiltonnal, nem engedte nagy előnyhöz jutni, annak ellenére, hogy a brit folyamatosan a leggyorsabb köröket autózta.
A 10. körben Max Chilton versenyének vége szakadt. A Marussia versenyzője kiállt a boxba, majd felemelték autóját és a garázsba tolták.

Danieal Ricciardo a 12. körben, viszonylag hamar jött ki kereket cserélni, felkerültek a közepes abroncsok autójára.

Kimi Raikkönen került a Toro Rosso szendvicsbe, Vergne és Kvyat közé, miközben Nico Rosberg már a 12. pozícióban autózott és hamar felülkerekedett az előtte autózó Esteban Gutierrezen.

Nico Rosberg a 20. körben már a 10., pontszerző helyért harcolt, Sergio Perezzel, és hamar felülkerekedett rajta. Hamilton eközben sorra a leggyorsabb köröket autózta a lágy abroncsokon.

A 26. körig sokan kint voltak már új gumikért és Fernando Alonso is váltott, ám nem volt gördülékeny. Az első emelőről leesett az autó, így sok időt és 2 pozíciót is veszített.
A bokszkiállások után a sorrend: Hamilton, Rosberg, Bottas, Button, Magnussen, Alonso, Ricciardo, Gutierrez, Vettel, Räikkönen.

Adrian Sutil, Romain Grosjeannal csatázott, és a francia bal elsőjével megtolta a Sauber hátsó kerekét, a kettes kanyarban, aminek következtében Sutil keresztbe fordult. Szerencsére tudta folytatni a versenyt. Az esetet kivizsgálták a versenybírók és Romain Grosjeant 5 másodperces büntetéssel sújtották.

Rosberg nagyon beindult, valószínű nála a két kiállásos taktika. Most a német viszi a leggyorsabb köröket. Több versenyzővel is közölték, hogy kritikus szinten áll az üzemanyag fogyasztással. Kvyat emiatt két helyet is fel kellett, hogy adjon, csak úgy, mint Sergio Perez.

A sorrend a végéig nem módosult és Rosberg sem jött ki kereket cserélni – a közepes keverék 52 kört bírt ki -, így ismét egy Mercedes kettős győzelem, amellyel megnyerték a konstruktőri bajnoki címet!

A Világbajnoki pontverseny állása az Orosz nagydíj után!