Forma1-Live.hu

Nico Rosberg nyerte az Osztrák nagydíjat

A listavezető Nico Rosberg nyerte az Osztrák nagydíjat, ezzel további 7 ponttal növelte előnyét, csapattársa, Lewis Hamilton előtt, aki a második helyen ért célba.

A dobogó harmadik fokára a Williamses Valtteri Bottas állhatott fel. Csapattársa Felipe Massa és a Ferrari spanyolja, Fernando Alonso lett az első öt sorrendje.

A rajtot követően Massa, Bottas és Rosberg is tartani a pozícióját és remekül startolt Lewis Hamilton a kilencedik helyről az ötödikre jött fel, majd első kör végén megelőzte Fernando Alonsot és megérkezett csapattársa, Nico Rosberg mögé.

A második körben Sebastian Vettel RB10-esével ismét problémák adódtak és lelassult, majd sikerült újraindítani a rendszert és ismét el tudott indulni, de már körhátrányban. Daniel Riccardot figyelmeztették, hogy ne használja az előzés gombot, ami mindent a maximumra állít, mert problémák lehetnek.

10. körben megkezdődtek a kerékcserék, szuperlágyról lágyra váltottak a csapatok. Hamilton folyamatosan támadta Rosberget, de az első 5 sorrendje változatlan maradt, Massa, Bottas, Rosberg, Hamilton, Alonso.

A bokszkiállások után Massa a két Mercedes közé tudott visszajönni, de Hamilton is megelőzte a brazilt, ennyi volt a Williemsek vezetése. Elöl a Perez, Rosberg, Bottas, Hamilton, Massa.

A 26. körben Daniil Kvjat jobb hátsó defektet kapott és fel kellett adnia a versenyt. Elöl hatalmas csata alakult ki, Rosberg és Bottas is elment Sergio Perez mellett.
Kilenc körrel később Sebastian Vettel végleg feladta a futamot, ez nem az ő éve.

Féltávnál Rosberg, Bottas, Hamilton, Massa, Alonso, Magnussen, Perez, Hülkenberg, Riccardo és Räikkönen az első tíz sorrendje.
40. körben Hamilton kezdi meg a második kerékcserét, friss lágy abroncsokat kapott. Bokszkiállások után két Mercedes, két Williams, majd utánuk Alonso, a két McLaren, a két Force India és Riccardo zárja az első tízet.

Kimi Räikkönen a tizenegyedik helyen autózik, rádión szóltak neki, hogy 2 tizeddel gyorsabb kört kérnek tőle, mire a finn azt válaszolta, adjatok nagyobb motorerőt. 🙂

61. körben a másik Toro Rosso is megadta magát. Jean Eric Vergne fékei felmondták a szolgálatot.
Riccardo az utolsó pillanatban még egy helyet javított, megelőzve Hülkenberget.

Világbajnokság jelenlegi állása az Osztrák nagydíj után.