Forma1-Live.hu

Ezen a napon történt 10.24.

2004:
Juan Pablo Montoya megnyerte a szezonzáró Brazil nagydíjat Sao Pauloban. Montoyának ez volt az utolsó versenye a a Williams csapat színeiben, hiszen 2005-től már a McLaren istálló pilótája lett. A második helyen ért célba jövőbeli csapattársa, a McLarenens Kimi Räikkönen, míg a harmadik Rubens Barrichello lett a Ferrarival.
Az idény Michael Schumacher zárta az élen és ezzel megszerezte újabb világbajnoki győzelmét.

1993:
A szezon 15. futamán, a Japán Nagydíjon az időjárási viszontakságok mellett, érdekes események is voltak.
A pole-t Alain Prost szerezte meg, akinek ez volt a 13. első rajtkockája az idény során, Ayrton Senna és Mika Häkkinen előtt. Senna és Prost csatározása kiélezett volt egészen a 21. körig, amikor is eleredt az eső. Az esőgumikon gyorsabb köröket futó brazil könnyen, tetemes előnyt kovácsolt. Amikor újra slick abroncsokon futottak Senna utolérte és lekörözte Eddie Irvine-t, azonban beragadt egy másik lekörözött pilóta mögé. Ezt Irvine kihasználta és visszavette a körét. Ez azonban nem nyerte el a brazil tetszését, olyannyira, hogy a verseny végével ezt a tettet egy pár pofonnal jutalmazta.
A futamot Ayrton Senna nyerte Alain Prost és Mika Häkkinen előtt a McLaren csapattal.

1976:
Annak ellenére, hogy Niki Lauda a Nürburgringen elszenvedett balesete miatt kénytelen volt kihagyni két versenyt, úgy utazott Japánba, hogy még mindig, 3 ponttal vezetett az összetettben, James Hunt előtt.
A verseny napján hatalmas köd szállt a pályára és az eső is zuhogott, azonban a szervezők nem halasztották el a futamot. Ez már sok volt Laudának és a második körben kiállt a bokszba és feladta a versenyt. Ezt követően nyilatkozta: “Van a bajnoki címnél is fontosabb az életemben”
A versenyt Mario Andretti nyerte, Patrick Depailler és James Hunt előtt. Ezzel a harmadik helyével Hunt 4 pontot szerzett, így az összetettben 1 ponttal diadalmaskodott az osztrák előtt.