Forma1-Live.hu

Alonso tudta, hogy ez lesz

Fernando Alonso, habár a 16. rajthelyet szerezte meg az időmérőn, motor- és váltócsere büntetései miatt a 18. helyre sorolták hátra.

Azonban a hétvége nem teljesen úgy alakult számára, ahogy azt gondolta. Már szombaton este észrevették, hogy autójának hibrid rendszerével nincsen minden rendben. Viszont ahogy elmondta, már nem volt idő rá, hogy kicseréljék, gy 2 lehetőség maradt: vagy neki sem állnak a versenynek, vagy versenyeznek ameddig tudnak, tudván azt, hogy ez maximum 1 kör lehet.

A jóslatok be is jöttek, 3 kanyarral a rajt után Alonso jelezte, nincs motorerő, gy az első kör végén a boxba hajtott és feladni kényszerült a futamot.

Nyilatkozatából kiderült, hogy nagyon csalódott volt, hiszen egy fantasztikus versenyre lehetett volna kilátás, már csak a pálya miatt is. Csapattársa, aki nem tudott részt venni az időmérőn autója szerelése miatt, már izgalmasabb versenyt tudhat a háta mögött, azonban végül csak a 14. helyen sikerült célba érnie.