Forma1-Live.hu

Kanadai nagydíj pénteki szabadedzések

A Forma-1-es világbajnokság 7. futamának, pénteki szabadedzésein a versenyzők száraz pályán gyakorolhattak.

Az első szabadedzés nagy részében a két Mercedes volt az élen, azonban az utolsó etapban Fernando Alonsonak sikerült egy 1 perc 17,238 másodperces idővel átvennie a vezetést. Előnye mindössze két századmásodperc volt a második helyet megszerző Lewis Hamilton előtt, akit csapattársa Nico Rosberg követett.

A Red Bull pilótáinak sok gondja akad az RB10-essel, de még így is Sebastian Vettel a negyedik legjobb időt autózta. Az ötödik helyen a remek formában lévő Williams pilóta, Valtteri Bottas végzett, míg a hatodik és hetedeik helyen a két McLaren, Jenson Button és Kevin Magnussen sorrendben. Őket a Red Bull ausztrálja követte, aki egy veszélyes bokszutcai manőver miatt megrovást kapott. A Ferrarival Kimi Räikkönen csak a kilencedik leggyorsabb kört futotta, míg a tizedik helyen Jean-Eric Vergne végzett a Toro Rossoval.

A Force India és a Lotus sem remekelt az első szabadedzésen Nico Hülkenberg a 11., Sergio Perez a 12., míg Romain Grosjean csak a 14 és csapattársa Pastor Maldonado a 16. helyen zárt.
Az alvégen a Monacói nagydíjon pontot szerző Marussia alakulata ismételten megelőzte a sereghajtó Caterhameket.

A Montreali pálya kemény féktávjairól híres, amiken a versenyzők most is több alkalommal elfékezték magukat, ám szerencsére baleset nélkül zajlott le az első edzés. Azonban több csapatnál is műszaki problémák jöttek elő, így például Felipe Massa is csak 7 kört tudott megtenni.

22. Alexander Rossi Caterham – Renault 1:21.757s +4.519s 27

A második szabadedzésen visszatért a már megszokott sorrend. Elöl a két Mercedes végzett, Hamilton és Rosberg sorrendben, őket Sebatian Vettel követte a harmadik pozícióban.

Kimi Räikkönen végre meg tudta verni csapattársát, és a negyedik helyre hozta az új padlólemezes F14-T versenygépét, míg Alonso csak az ötödik legjobb időt futotta.
A két Williamsnek fekszik a Montreali aszfaltcsík, Felipe Massa a hatodik, Valtteri Bottas pedig a hetedik helyet szerezte meg a második szabadedzésen. Őket a két McLaren követte, ezúttal fordított sorrendben.

Az első edzésen fellépő műszaki hibákat sikerült a csapatoknak kijavítani, de több autóval is probléma akadt délután. Romain Grosjean Lotusában a motor és a váltó is rakoncátlankodott az utolsó etapban és Daniil Kvjatnak is az edzés nagy részét ki kellett hagynia.
Mindenki kezdte kitapasztalni a pályát és kevesebb vezetői hibát láthattunk. Kamui Kobayashi pördült meg a második szabadedzés elején és Jean Eric Vergne az utolsó percekben csúszott ki, szerencsére baleset nélkül.