Forma1-Live.hu

Magnussen volt a leggyorsabb Bahreinben

Kevin Magnussen futotta a leggyorsabb, mért köridőt a McLaren MP4-29-essel a csütörtöki, második napon, Bahreinben.

A McLaren számára nem volt túl felhőtlen a mai nap, annak ellenére, hogy Kevin Magnussen nagyon gyors köröket futott, ahogy Eric Boullier is nyilatkozta “Még vannak problémáink, ahogy ebben a szakaszban megszokott. Óvatosnak kell lennünk és örülni annak, ahol tartunk.”

A második helyen zárta a felkészülést a tegnapi első, Nico Hülkenberg a Force Indiával, ezzel ismét maga mögé utasította a Ferrari F14-T-t vezető Fernando Alonsot. A Ferrari is összességében pozitív napot zárt, különösebb probléma nélkül.

A Mercedes és Nico Rosberg már nem volt ilyen szerencsés, mivel több probléma is adódott a W05-össel. A tegnapi problémák nem jelentkeztek, a hátsó féknyergeket sikerült beállítani, így a fékek nem melegedtek túl, azonban rögtön az indulást követően egy motorhiba, feltételezhetően az olajnyomás miatt kényszerült a pálya szélére a német pilóta. Ezután víznyomás gondok jelentkeztek, de mindezeket a csapat orvosolni tudta és bár nem végeztek a kitűzött mai napi célokkal, mégis jó köridővel zártak.

Az ötödik helyen Valtteri Bottas végzett a Williams FW 36-al, a tegnapi gyenge kezdés és a motor rakoncátlankodása után, a mai napon semmi különösebb probléma nem adódott, így 116 kört, a legtöbbet a csapatok közül, tett meg és rengeteg adatot gyűjtött ezáltal csapata is.

A Caterham színeiben ma Kamui Kobayashi ült a volán mögé és remekül tette a dolgát. Az autó, ellentétben a többi Renault motort használó csapattal, óramű pontossággal működött. Őt követte a hetedik helyen Sebastian Vettel, akinek nem indult olyan könnyen a mai nap. Több mint egy óra késéssel tudott csak pályára gurulni az RB10-essel, mivel reggel még átépítették autóját. Délután már különösebb fennakadás nélkül tudott körözni és összesen 59 kört írt le a pályán.

A harmadik Renault erőforrást használó és eddig talán a legnagyobb gondban lévő csapat, a Toro Rosso, Jean-Éric Vergnével a kormány mögött 58 kört hozott össze és bár nem volt problémamentes a napjuk, úgy fest rendben lesznek.

A Toro Rosso pilótáját a Sauberes Esteban Gutierrez követte a rangsorban, aki 55 kör megtétele után csak a 9. legjobb eredményt hozta.

A Lotusnak, a tegnapihoz hasonlóan nem volt túl jó napja és Romain Grosjean mindössze 18 körre volt képes az E22-essel. A sort végül a Marussia és versenyzője, Max Chilton zárta, akinek több műszaki hiba is nehezítette munkáját.

Összegezve elmondhatjuk, hogy a csapatok továbbra is a megbízhatóság elérésére törekednek, semmint maximálisan kihasználják a technikai lehetőségeket.

A holnapi napon már autóba ül, többek között, Kimi Räikkönen, Jenson Button és Daniel Riccardo is.