Forma1-Live.hu

Az első kínai futam

2004 ben rendezték az első Formula1- es Kína-i Nagydíjat a Sanghai International Circuit pályán, melyet Rubens Barrichello nyert meg, a Ferrarival.

Rubinho az első rajthelytől kezdve, végig verhetetlennek bizonyult a versenyen, még csapattársát, a futamon “szenvedő” Michael Schumachert is lekörözte. A brazil versenyző mellé, aki pályafutása kilencedik győzelmét ünnepelte, Jenson Button állhatott fel a dobogó második fokára,a BAR Honda színeiben, míg a harmadik helyet Kimi Räikkönen szerezte meg, a McLaren-Mercedesével. Egészen a futam végéig úgy tűnt, hogy Räikkönen szerezheti meg a második pozíciót, ám a brit pilóta eggyel kevesebbszer állt ki a boxba, így elé tudott kerülni.

Baumgartner Zsolt, Magyarország Formula1- es versenyzője a tizenhatodik helyen ért célba, 3 kör hátrányban, a sereghajtó Minardival.