Forma1-Live.hu

Újabb kihívója lehet Todt- nak?

Decemberben lesz  a Nemzetközi Automobil Szövetség(FIA) elnökválasztása, amire a jelenlegi elnök Jean Todt, és a kihívó David Ward már jelentkeztek.

Mindketten megkezdték a kampányukat, de felbukkant egy újabb lehetséges jelölt is, a dubaji Mohammed bin Szulajm személyében.

„Talán Ward indulása megnyitja a kaput más esetleges jelöltek előtt is. Akár azt is gondolhatják, ha neki lehet, nekünk is lehet. Nem tudhatjuk tehát, hány jelölt lesz a végén. Még van idő nevezni.”- fogalmazott Bernie Ecclestone.

Mohammed bin Szulajm, a korábbi FIA elnök, Max Mosley támogatottja, így komoly kihívója lehet Todtnak, és Wardnak.

„Komoly veszélyt jelenthetne Todtra és Wardra, mivel sokan vannak a szövetségnél, akik inkább őt támogatnák, mintsem a franciát vagy a brit riválisát” – írja a Speed Week című lap bin Szulajmról.