Forma1-Live.hu

Hazai debütálás(videó)

Szerencsétlen balesettel kezdődött a 2003-as Magyar Nagydíj.

A szabadedzésen bukott hatalmasat Ralph Firman a Jordan volánja mögött.

Firman-t biztonsági okok miatt kórházba szállították, majd az orvosi csapat nem engedte versenyautóba ülni. Ez a szerencsétlen baleset vezetett odáig, hogy Magyarországon, magyar pilóta bemutatkozott a Formula1 mezőnyében, Baumgartner Zsolt személyében, aki éppen a pályán tartózkodott, mivel a csapat hivatalos tartalék pilótája volt.

Zsolt a 19. pozíciót tudta megszerezni az időmérő edzésen, a bemutatkozó versenyén azonban kénytelen volt idő előtt kiállni motorprobléma miatt. Zsolt a soron következő Olasz Nagydíjon is versenyezhetett, ekkor a 14. helyen ért célba két kör hátránnyal.

Baumgartner Zsolt 2004- ben, a sereghajtó Minardi istállónál teljesített egy teljes szezon, melyben a “csonka” Amerika- i Nagydíjon világbajnoki pontot tudott szerezni hazánknak.