Forma1-Live.hu

Időmérő végeredmény a Hungaroringről

A Magyar nagydíj időmérőjét Nico Rosberg nyerte, piros zászló, lángoló Mercedes, autótörés a kvalifikáción.

Pastor Maldonado a felvezető köre alatt műszaki hiba miatt a bokszutca előtt kiállni kényszerült.
Lewis Hamilton is feladni kényszerült az időmérőt, amikor is autója kigyulladt, csak úgy mint a Toro Rosso a Német nagydíjon.

A Q1 Jean Eric Vergne elsőségével zárult, Jules Bianchi a Marussiával továbbjutott, míg Kimi Räikkönen és csapata eltaktikázta magát és 17.ként nem jutott tovább.

22.Pastor MaldonadoLotus – Renaultidő nélkül

Sergio Perez nyitotta meg a Q2-es szakaszt, amit Nico Rosberg nyert 1:23,310-es idővel. A kiesők között ezúttal nem volt meglepetés. Daniil Kvjat az utolsó pillanatban megpördült és a bukótérben állt meg, ami miatt meglengették a sárga zászlót, de ezúttal senki sem esett áldozatul.

16.Jules BianchiMarussia – Ferrari1:27,419

A végére megérkezett az eső és az első kanyar féktávján először Rosberg hibázott, de ő korrigálni tudott, míg a McLaren ifjú dánja, Kevin Magnussen a gumifalba csúszott. Piros zászló az időmérő Q3 szakaszában.

10 perc után újra indították az időmérőt, A Red Bullok, a Williamsek és a Mercedes sorra döntötték meg egymás legjobb idejét, de végül az utolsó gyors körök döntöttek.
Nico Rosberg 1:22,715-es idővel szerezte meg a pole pozíciót, Sebastian Vettel a második helyről rajtolhat, míg Valtteri Bottas ismét előkelő helyről vághat neki a holnapi versenynek.