Forma1-Live.hu

Osztrák nagydíj pénteki szabadedzések

A világbajnokság 8. futamának szabadedzései nem hoztak túl nagy meglepetést. Az elsőn Nico Rosberg, míg a másodikon Lewis hamilton futotta a leggyorsabb kört.

A délelőtt folyamán a Mercedes németje, Nico Rosberg ERS problémával küszködött, de még így is, 1:11.295 másodperces idejével az egész mezőnyt maga mögé utasította. A különbség az első és a 12. helyen végzett Danyiil Kvjat között épphogy egy másodpercnyi volt.
Lewis Hamilton, Fernando Alonso, Felipe Massa és Jenson Button követte Rosberget az első öt helyen, azonban a hazai pálya előnyét élvező Red Bull istálló pilótái mindössze 13. és a 15 helyen zártak. Sebastian Vettel egy alkalommal kis híján a szalagkorlátnak is csapódott, az utolsó kanyarból kifele jövet. kétszer megpördült és mindössze centikre haladt el a a bal oldalon húzódó szalagkorláttól, de szerencsére sikerült baleset nélkül megúsznia. Nem sokkal utána csapattársa is majdhogynem leutánozta a német manőverét, de sikerült az uralmat visszanyerni a versenygépe felett.
Többek küszködtek technikai hibákkal, Kimi Räikkönen Ferrarijával is gondok adódtak, Marcus Ericsson autójában az elektronika szállt el, Sutil Sauberén a turbó adta fel a harcot.

22. Marcus Ericsson Caterham – Renault 1:17.501s +6.206s 8

A délutáni, második edzésen Lewis Hamilton volt a leggyorsabb, akit csapattársa és a harmadik helyen a Ferraris Fernando Alonso követett. Tovább gomolyogtak a felhők a Spielbergi pálya felett, de végül az esőgumik a bokszban maradtak.

A délelőtti ismerkedés az új pályával délutánra meghozta több csapatnál is az eredményt, gyorsultak a versenyzők Rosberg délelőtti eredményére Hamilton egy 1:09.542-as idővel válaszolt. A német több, mint 3 tizeddel, míg Alonso már 9 tized másodperccel volt lemaradva a brit mögött.

A két Williams is jól szerepelt, Bottas a negyedik lett, míg Massa az ötödik helyen zárt. Javult a két Red Bull teljesítménye is Vettel a 6., Riccardo a 8. lett és kettőjük közé Jenson Button ékelődött be a McLarennel. Az ausztrált Kevin Magnussen követte a kilencedik helyen és az első 10 sorrendjét a Toro Rossoval Jean Eric Vergne zárta.

Räikkönen nem szerepelt most sem fényesen, csak a 11. lett és a Lotus istálló továbbra is csak árnyékai tavalyi önmaguknak.